Термінологія
Словник із дистанційного зондування Землі
Словник із дистанційного зондування Землі / Під ред. В. І. Лялька, М. О. Попова. - Київ: СМП "АВЕРС", 2004. - 170 с.
Державна установа
"Науковий Центр Аерокосмічних Досліджень Землі
Інституту Геологічних Наук
Національної Академії Наук України"
Словник із дистанційного зондування Землі / Під ред. В. І. Лялька, М. О. Попова. - Київ: СМП "АВЕРС", 2004. - 170 с.
20 травня 2022 року Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» (Центр) відзначає свій 30-річний Ювілей (заснований Постановою Президії АН України № 150 від 20.05.1992 р.)
За ці роки співробітниками Центру багато зроблено з обґрунтування методологічних засад досліджень Землі дистанційними методами, створення нових ефективних методик вирішення природоресурсних, екологічних та інших актуальних задач. Значна кількість розробок впроваджена в організації та підприємства задля інноваційного розвитку України та задоволення економічних, соціальних та оборонних потреб. Опубліковано більше 900 наукових праць.
Центр динамічно розвивається, успішно вирішуються наукові та прикладні проблеми, сприяючи вирішенню актуальних для України задач реальної економіки та обороноздатності держави. Зміцнюється науковий кадровий потенціал Центру: працюють аспірантура та докторантура, проводяться захисти докторських, кандидатських дисертацій та дисертаційних робіт докторів філософії. Здобувачі наукових ступенів мають можливість оприлюднювати результати досліджень в «Українському журналі дистанційного зондування Землі» (заснованого в Центрі у 2014 році).
Матеріально-технічна база Центру поповнюється новими сучасними технічними приладами, що дає можливість проводити складні наукові експерименти, завірку дистанційних даних наземними вимірами, створювати нові методики і технології.
Шановні Колеги, щиро вітаємо з 30-ою річницею створення Центру! Цього року наш Ювілей збігається зі святкуванням Дня Науки в Україні – 21 травня. Це дуже символічно! Ми впевнені у нових наукових здобутках нашого колективу! Бажаємо творчого натхнення, нових відкриттів і успіхів!
Адміністрація
27 квітня 2022 року проведено чергове засідання Вченої ради Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» онлайн режимі. Розглянуто проект нової відомчої теми фундаментальних досліджень «Розроблення та удосконалення методів і технологій геопросторового моделювання для вирішення тематичних задач дистанційного зондування Землі» на 2023-2027 роки та заслухано доповідь завідувача відділу геопросторового моделювання в аерокосмічних дослідженнях д.т.н., професора С.А. Станкевича.
6 квітня 2022 року під головуванням Президента НАН України академіка НАН України Анатолія Загороднього у режимі відеоконференції відбулося засідання Президії НАН України.
https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8930
На засіданні було заслухано та обговорено доповідь директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України» члена-кореспондента НАН України М.О. Попова «Технологія дистанційного виявлення мін на основі аналізу матеріалів зйомки з безпілотних літальних апаратів: стан та перспективи».
18 березня 2022 року проведено чергове засідання Вченої ради Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» режимі онлайн. Обговорено питання атестації наукової роботи молодих учених-стипендіатів Президента України та НАН України та кандидатури для участі у конкурсі на поточні вакансії на здобуття цих стипендій у 2022 році. Ухвалено доповнення до Тематичного плану наукових досліджень Центру 2022 р. та затверджено Положення ЦАКДЗ ІГН НАН України, пов’язанні з освітнім процесом.
Вийшов перший номер дев'ятого тому електронного видання «Український журнал дистанційного зондування Землі».