15 та 18 липня 2013 року відбувся візит науковців Університету Токіо (Японія): професора Акіра Івасакі (Akira IWASAKI), професора Шінічі Наказука (Shinichi NAKASUKA), старшого експерта Сейжі Яшімото (Seiji YOSHIMOTO) та доктора Йошіхайда Айанажі (Yoshihide AOYANAGI).

Мета прийому: обговорення планів спільного проекту "Аналіз супутникових даних для моніторингу територій, що знаходяться під впливом аварій на АЕС Фукусіма-1 та ЧАЕС".

Від ЦАКДЗ гостей приймали: Попов Михайло Олексійович, заступник директора з наукової роботи, д.т.н., професор; Сахацький Олексій Ілліч, завідувач лабораторією відділу ЕМОГС, д.геол.н., с.н.с.; Станкевич Сергій Арсенійович, головний науковий співробітник, д.т.н., с.н.с.; Седлерова Ольга Володимирівна, учений секретар Центру, к.геол.н.

В рамках візиту японських науковців до ЦАКДЗ ІГН НАН України 15 липня 2013 р. у читальному залі бібліотеки Інституту геологічних наук НАН України відбувся українсько-японський науково-практичний семінар, де були заслухані та обговорені 5 доповідей.

16 липня 2013 року відбувся прийом японської делегації Державним агентством України з управління зоною відчуження, яке організувало виїзд до зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції, в якому прийняли участь наші гості з Університету Токіо та співробітники ЦАКДЗ – д.геол.н. О.І. Сахацький і д.т.н. С.А. Станкевич.

17 липня 2013 року у Державному агентстві України з управління зоною відчуження відбулося друге засідання Спільного українсько-японського комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, в роботі якого прийняли участь д.геол.н. О.І. Сахацький, д.т.н. С.А. Станкевич та науковці Токійського університету – гості ЦАКДЗ, які були у складі великої урядової делегації Японії.