2 лютого 2016 року відбувся візит американської делегації ГІС-географів у складі: Лі Шварц (Lee Schwartz), Географ Державного Департаменту США – голова делегації; Дуглас Річардсон (Douglas Richardson), виконавчий директор Асоціації Американських Географів; Мелінда Лейтурі (Melinda Laituri), головний дослідник Офісу Географії; Метью Хамільтон (Matt Hamilton) з Асоціації Американських Географів та Реффі Бал’ян (Raffi Balian), директор головного офісу Американського посольства в Угорщині по Центральній та Східній Європі.

Метою зустрічі було обговорення можливої участі фахівців Центру у виконанні проекту Mapping Secondary Cities for Resiliency, Human Security, and Emergency Preparedness (Картування міст другої величини для забезпечення стійкості, безпеки людини і запобігання надзвичайним ситуаціям).

У форматі науково-практичного семінару гості і науковці ЦАКДЗ ІГН НАН України та компанії ECOMM (м. Київ) обмінялись думками з приводу розвитку спільних досліджень міст та довкілля України з використанням даних дистанційного зондування Землі та геоінформаційних технологій.