У період з 30 жовтня по 29 листопада 2019 року відбулося відрядження до Технічного університету «Фрайбергзька гірнича академія» (ТУ ФГА). Впродовж даного відрядження, аспірант ЦАКДЗ, М.О. Свіденюк, пройшов стажування в рамках міжнародного проекту «EcoMining: Розробка інтегрованої докторської програми для сталої гірничо-екологічної діяльності», під егідою ТУ ФГА та НТУ «Дніпровської Політехніка» при фінансовій підтримці Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Метою відрядження було отримання знань та навичок у сфері пошуку корисних копалин з використанням фотолюмінесценції та гіперспектральної спектроскопії. Зорема, на запрошення заступника директора Інституту біологічних наук ТУ ФГУ, професора, Германа Хайльмайера, було прийнято безпосередню участь в ряді експерементів, присвячених пошуку рідкісноземельних елементів в рослинах.

А саме, в рамках проекту було проведено індуковану лазером флуоресценцію, гіперспектральну абсорбційну спектроскопію та мас-спектрометрію з індуктивно-зв’язаною плазмою рослинного біоматеріалу після обробки розчином нітратів рідкісноземельних елементів (РЗЕ), зокрема неодим, ербій, лантан та диспрозій.

Лазерна флуоресценція та гіперспектральна спектроскопія були виконані за підтримки Гельмгольц інституту технологіі ресурсів у Фрайберзі (https://www.hzdr.de/db/Cms?pNid=2423).

Здійснення цього візиту поширило перспективи взаємодії наукових кадрів Німеччини та України, дозволило висвітлити можливі напрямки спільних наукових досліджень ТУ ФГА, та ЦАКДЗ.

image002