З 5 по 10 серпня 2008 р. співробітники ЦАКДЗ на чолі з директором В.І. Лялько, зам. директором по науковій роботі і відповідальним за організацію аерокосмічних полігонних досліджень М.О. Поповим, ст.н.сп. Л.П. Ліщенко, м.н.с. А.О. Козловою, ст. інженером С. Дугіним, водієм В. Ігнатенком проводили польові дослідження у Шацькому національному природному парку. Роботи виконувалися з метою облаштування аерокосмічного полігона і виділення тестових ділянок для калібрування та уточнення параметрів космічної апаратури. Для дослідження вибрані ділянки земних покривів, які репрезентують класи з різними фізичними параметрам. Тестові ділянки відрізняються між собою за типами ґрунтів, видовим складом рослинності, елементами рельєфу, станом вологості та функціональними типами природокористування.

    Під час польових обстежень вирішувалися такі завдання:

  1. перевірка точності координатної прив’язки тестових ділянок;
  2. вибір додаткових ділянок для деяких класів;
  3. уточнення класів деяких ділянок, складання повних описів цих екотопів;
  4. порівняння класифікації земних покровів за знімками Terra/MODIS, отриманих в липні 2007 і 2008 років, та перевірка 4 проблемних районів, що показали зміни в структурі земних покривів за цей період;
  5. обмін досвідом із співробітниками Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного, м.Київ, та Фізико-механичного інституту ім. Г.В. Карпенка, м. Львів;

    В наземних обстеженнях активно брав участь директор Інституту ботаніки НАН України член-кореспондент НАН України Я.П. Дідух.

    На території Шацького ДЗЗ полігону за описами і польовими дослідженнями 2007 року остаточно було виділено 40 тестових ділянок, які охопили все ландшафтне та біорізноманіття ШНПП. Наукові співробітники ЦАКДЗ взяли участь у засіданні Координаційної Ради Шацької міжвідомчої науково-дослідної лабораторії 8 серпня 2008 р. В.І. Лялько та М.О. Попов виступили з доповідями.

    Експедиційні будні:

  1. Уточнюється клас ділянки.На передньому плані з ліва на право: М.О. Попов, Л.П. Ліщенко, Я.П. Дідух, В.І. Лялько, О.Т. Олійник; позаду В.І. Ігнатенко.
Photo1

 

  1. Перевіряється точність координатної прив’язки. Зліва на право: А.О. Козлова, В.І. Лялько, Л.П. Ліщенко, С.В. Дугін (з GPS-приймачем), О.І. Олійник, Я.П. Дідух.
Photo3
  1. В.І. Лялько та М.О. Попов завірили клас in situ .
Photo2
 
  1. Директор Шацького національного природного парку В.С. Найда та голова Координаційної Ради Шацької міжвідомчої науково-дослідної лабораторії академік НАН України В.В. Панасюк відкрили засідання Ради
Photo4

 

Photo5