З 27 січня по 3 лютого 2015 року співробітники Центру д. геол.н. О.І. Сахацький та д.т.н. С.А. Станкевич відвідали Інноваційний Центр Нано-Супутникових технологій (INSTEC)Департаменту Аеронавтики та Астронавтики Університет Токіо (Японія) для обговорення нових результатів спільних досліджень за тематикою використання супутникових даних для моніторингу зони впливу аварії на АЕС Фукусіма-1. В нараді брали участь професор Акіра Івасакі (A. Iwasaki) з Наукового центру передової науки і технології (RCAST) при Токійському університеті, професор кафедри аеронавтики і астронавтики Токійського Університету Шиничі Наказука (S. Nakasuka), а також доктор Сейжі Яшімото (S. Yoshimoto) та доктор Йошіхайд Аонжі (Y. Aoyanagi).

Під час наради О.І. Сахацьким ( зав. лабораторії, д.геол.н.) та С.А. Станкевичем (головним науковим співробітником Центру, д.т.н.) представлено доповіді за результатами робіт та плани подальшого співробітництва. В результаті обговорення доповідей сторони висловили зацікавленість у продовженні спільних досліджень.

Протягом візиту в INSTEC був відвіданий Центр прийму супутникової інформації із супутників серії Hodoyoshi, що виведені на орбіту Землі у 2014 році за допомогою українських ракетоносіїв.